Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

11; 12; 13; 14; 15; 16; 17. augusts plkst. 17.00
​Atspirdzinošs malks sirdij un dvēseleiVĪNS UN VĒJŠ
Ce qui nous lie

Režisors: Cédric Klapisch
Lomās: Pio Marmaï, Ana Girardot, Franqois Civil, Jean-Marc Roulot

Līdz 12  g.v. – neiesakām
Žanrs: Komēdijdrāma
Valsts: Francija  2017
Filmas garums: 1h 53 min

Trīsdesmitgadnieks Žans kopš 20 gadu vecuma ir ceļojis pa pasauli, saraujot visas saites gan ar ģimeni, gan Burgundiju, kur pagāja viņa bērnība. Pēkšņi viņš no ārzemēm tiek atsaukts uz dzimto Franciju, jo viņa tēvs guļ uz nāves gultas. Vasara tuvojas izskaņai, un gaidāmā vīnogu ražas novākšana dod Žanam iespēju atjaunot saikni ar māsu Žiljetu un brāli Žeremī, lai vienotos par ģimenes vīna dārza nākotni.
Gada garumā, sekojot gadalaiku mijai un darbiem vīnsaimniecībā, brāļi un māsa no jauna veido attiecības, kuras jo ciešākas dara viņu patiesā un spēcīgā kaislība – vīna darīšana.
Komēdijdrāmas “Vīns un vējš” režisors un viens no scenārija autoriem ir godalgotais franču kinematogrāfists Sedriks Klapišs (“Parīze”, “Ķīniešu mīkla”, “Eirokoktelis”). Lomās - Fransuā Sivils, Pio Marmai,  Ana Žirardo un citi.

Par nedēļas jaunumu šo filmu vairs nevar nosaukt, tomēr tā patīkami izceļas vasaras amerikāniskajā blokbasteru kompānijā ar savu eiropeisko šarmu. Franču režisora Sedrika Klapiša melodramatiskais ģimenes stāsts, kura darbība vistiešākajā veidā ir saistīta ar vīna ražošanas tradīcijām Francijā, sekmīgi turpina "vīna filmu" tradīciju, piemēram, Sānceļi (ASV), Labais gads (Lielbritānija, ASV), kura pārsteidzošā kārtā Francijā nebūt nav īpaši izkopta. Simpātisks, nepretenciozs darbs. Dita Rietuma /Diena/


Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

ACME mājas lapa

IMDB