Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

Norvēģijas filmu dienas
Atzīmējot Eiropas kino tradīciju uzturētāja “Kino galerijas” 25 gadu jubileju, kinoteātris “K.Suns” sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu (NFI) un Novēģijas vēstniecību Latvijā aicina uz Norvēģijas filmu dienām.


10. novembris plkst. 18.30
IZNĪCINĀŠANAS KĀRTĪBĀ /Kraftidioten /
Režisors: Hans Petter Moland
Lomās: Stellan Skarsgård, Bruno Ganz, Pål Sverre Hagen
1.56' 2014
Melnā humora trilleris un spilgts sveiciens “Fargo” un “Lubenes” veidotājiem no sniegotās Norvēģijas kalniem!
Vienkāršs darba rūķis, sniega šķūrēšanas operators Nils (lieliskais Stellan Skarsgård) tikko kā ieguvis apkārtnes Gada Pilsoņa goda titulu, kad saņem ziņu par dēla nāvi - it kā heroīna pārdozēšanas dēļ. Nespēdams noticēt oficiālajam bojāejas iemeslam, Nils drīz vien atrod pierādījumus tam, ka dēls kļuvis par nejaušu upuri vietējās kriminālās autoritātes un serbu mafijas cīņā. Bruņojies ar smago mašinēriju, pārliecību un iesācēja veiksmi, Nils metas atriebt dēlu, sakurot īstu karu kriminālo bandu iekšienē.

11. novembris plkst. 18.00
AKLUMS  /Blind/
Režisors: Eskil Vogt
Lomās: Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali
 1.35' 2014
Talantīgā, godalgotā scenārista Eskila Vogta (Joahima Trīra drāma “Skaļāk par sprādzieniem”, 2015) spoža debija pilnmetrāžas filmas režijā. Viņš cer, ka skatītājiem atklās daudz par to, kas mīt cilvēkā. Jo visiem taču piemīt dīvainas, kaunpilnas, iztēles bagātas domas, ar kurām parasti nedalās…
Rakstniece Ingrīda (Ellen Dorrit Petersen) ir nesen zaudējusi redzi. Viņa dzīvo savas mājas noslēgtībā kopā ar vīru, pārdomām un atmiņām, bet drīz gūst virsroku viņas dziļākās bailes un apspiestās fantāzijas… Vairs nerūp, kas pastāv īstenībā, ja vien tas iespējams iztēlē. Kino darba vizuālā valoda sajūdz sapņus un realitāti, pārvēršoties neizdzēšamā pieredzē.
Filma tika demonstrēta šī gada Rīgas filmu festivalā.

12. novembris plkst. 18.00
DZĪVE TURPINĀS / Staying alive/
Režisore: Charlotte Blom
Lomās: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber
1.24'   2015
Komēdijdrāma “Dzīve turpinās” stāsta par Marianu (Agnes Kittelsen), kura nejauši atklāj sava mīļotā dzīvesbiedra un divu bērnu tēva Hokona romānu ar jauniņo kolēģīti Frīdu, kas piektdienās darbiniekiem cep vafeles. Savas labākās draudzenes atriebes ideju un gudro padomu spārnota, Mariane uzsāk jaunu dzīvi un atklāj, ka omulības kā dzīves koncepta nozīme ir pārvērtēta, jo galvenais ir priecāties, priecāties un vēlreiz priecāties.

Filmas norvēģu valodā, angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās


Ieeja bez maksas.
Pieteikties http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/