Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

8. - 11. marts

FRANKOFONO FILMU FESTIVĀLS.

Populārais un nozīmīgais kino festivāls, kas noris Frankofonijas mēneša ietvaros, piedāvā skaitītajiem ceļot kopā ar franču valodu, lai novērtētu frankofonā kino bagātību un daudzveidību.

Programmā filmas visām gaumēm un visiem vecumiem: kino stāsti par cerību un iecietību “Cilvēku dziesma” (Beļģija) un “Kāzas Besarābijā” (Moldova), divas politiskas komēdijas “Orsē krastmala” (Francija) un “Mana prakse Kanādā” (Kanāda), augstākā līmeņa profesionāļu deja kinolentē “Parīzes opera” (Šveice) un sinhronā peldēšana filmā “Perfektās” (Kanāda). Jaunāka vecuma skatītājiem būs iespēja noskatīties Šveices animācijas kino brīnumu “Mana dzīve kā Cukīni” kā arī franču filmu par pusaudzes dzīves peripetijām “Tamāra”.

 

 10.03. plkst. 15.00 – Šveice (jauniešu seanss)

“Mana dzīve kā Cukīni” Klods Barass (1h06)

Cukīni ir mazs drosmīgs zēns, kuram ar bailēm nav nekā kopīga. Kad nomirst viņa māte, Cukīni sajūtas pasaulē pavisam viens. Taču tas mainās brīdī, kad viņš bērnunamā iepazīstas ar Simonu, Ahmedu, Alisi un Beatrisi, un katram no viņiem ir sava pagātne – lielākoties skumja. Un tad vēl tur ir tā meitene, Kamila. Ir tik daudz ko atklāt 10 gadu vecumā. Piemēram, kā tas ir – pirmoreiz iemīlēties.

 

 10.03. plkst. 17.00 – Francija

“Tamara” Aleksandrs Kastaņeti (1h43)

Piecpadsmit gadus vecā Tamāra, kompleksu mākta par savām apaļajām ķermeņa aprisēm, uzsākot gaitas vidusskolā, nolemj atbrīvoties no iesaukas “resnā”. Lai citiem lieki nebūtu jākulsta mēles, viņa sader ar savu labāko draudzeni, ka dosies uz randiņu ar pirmo, kurš ienāks pa klases durvīm. Kā par nelaimi, tas izrādās skaistākais skolas puisis Djēgo. Tamāras iespējas uzvarēt derības samazinās … Skolas puišu nekaunīgie izlēcieni, mātes gādīgās rūpēs, jaunākās māsas ieteikumiem flirtēšanā… Par spīti visam, Tamāru sagaida neaizmirstams gads!

 

11.03. plkst. 16.00 – Šveice (dokumentālā filma)

“Parīzes opera” Žans- Stefans Brons (1h50)

Gada garumā režisors Stefans Brons filmēja Parīzes operas mūziķu, dejotāju, tehnisko darbinieku un arī administrācijas bieži vien drudžaino ikdienu. Parādīti tiek gan klasiski baleta uzvedumi (Bajadēra), gan grandiozas operas (Mozus un Ārons), bet arī orķestra mēģinājumi Filipa vadībā, jaunie poēzijas talanti, tostarp krievu baritons Mihails Timošenko, bērni, kas spēlē Bēthovena septīto, solistu plejāde (Terfels, Peretjatko) un iespējamā savstarpējā spriedze.

 

 11.03. plkst. 18.00. – Kanāda

“Perfektās” Žeremī Battaglia (1h16)

Klaudija, Marija Lū un visa pārējā Kanādas sinhronās peldēšanas komanda gatavojas 2016.gada Rio olimpisko spēļu kvalifikācijai. Šī bieži vien nievātā sporta disciplīna ir sarežģīta un prasa pacietību treniņos. Aiz spozmes un smaidiem slēpjas sports, kurā mijas skaistuma kults un brīžiem pat neaptveramas prasības pret sportistēm.

 

11.03. plkst. 20.00. – Beļģijā

“Cilvēku dziesma” (1h35)

Viņus sauc par Moktars, Nažats, Žozefs, Žernazs, Diraīds, Haiders, Kaders, Esma ... Viņi ir aizbēguši no Sīrijas, Irākas, Irānas, Kongo, Marokas, Nigērijas ... Kopā viņi nolemj apmesties baznīcā. Viņi riskē ar savu dzīvību, lai izcīnītu uzturēšanās atļaujas. Atlikušo dienu skaits strauji sarūk, sākas cīņa par izdzīvošanu. Kaderam ir uzticēts aizstāvēt viņu visu intereses, bet viņš kaut ko slēpj. Esma rūpējas par visas šīs kopienas ikdienas dzīvi, cik nu tas ir viņas spēkos. Nespēks palielinās, spriedze pieaug, bet viņu savstarpējās saites tikai kļūst stiprākas. Starp brālībām un nodevību, kopiena tiek pakļauta dažādām grūtībām. Viņi visiem spēkiem mēģina tās pārvarēt.

 

 

Filmas ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Ieeja seansos bez maksas, ielūgumus  rezervējot interneta vietnē  bezrindas.lv