Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

SESTDIEN, 13. OKTOBRĪ


Rīgas Dokumentālā kino skolas pārstāves, režisores
LAIMAS  ŽURGINAS
filmu programma


14.00
“MANA MĪĻĀ RĪGA”
Stāsts par Latvijas galvaspilsētu daudzās patstāvīgās novelēs, kuru centrā - interesantas personības, savu jomu pārzinoši mūsu laikabiedri-mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis par Vecpilsētu un Rīgas Domu, Eiropas autoritāte, arhitekts Jānis Krastiņš par Rīgas jūgendstilu, Lidostas “Rīga”arhitekts Andris Kronbergs un LB Naudas krātuves autori Ināra un Māris Kārkliņi iepazīstina mūs ar Rīgas jauno arhitektūru. Filmā gaida tikšanās ar visu laiku titulētāko Latvijas sportistu Jāni Lūsi, gleznotāju  Kristapu Zariņu, zviedru uzņēmēju, Rīgas ostas loci…Jā, kur tad vēl franču kino zvaigznes Katrīnas Denēves viesošanās Rīgā!  Ieskatīsimies mums līdzās dzīvojošo krievu un ebreju kopienu  cilvēku sejās un tradīcijās , izdzīvosim  mūsu dvēseles kodu  “Pūt, vējiņi!  “Dziesmu svētkos…!
 Aiciniet uz filmu savus viesus no citām zemēm- koncentrētā formā viņiem būs iespēja vairāk un dziļāk iepazīt Rīgu un Latviju, jo filmai ir uzraksti angļu valodā!

16.00
divi kino portreti
“AVANGARDA AMAZONE”- pirmā latviešu sieviete-tēlniece Marta Liepiņa-Skulme  un viņas dzīves laika vēsturiskais fons. Kā 20.gs. revolūciju un karu laikā mainās sievietes loma ģimenē un sabiedrībā, tās ārējais tēls no baltās romantiskās sievietes impresionistu gleznās līdz visu varošai sievietei, kas nostājas līdzās vīrietim visās dzīves jomās.
 Pārdomas par savu māti izsaka gleznotāja Džemma Skulme, Martas Liepiņas-Skulmes lomu Austrumeiropas mākslas avangarda kontekstā vērtē pazīstami mākslas vēsturnieki no Lielbritānijas un ASV.

“RĪGAS GIDONS”-filma tapusi programmas “Dzimuši Rīgā. Slaveni pasaulē” ietvaros  un vēsta par pasaulslaveno vijoļvirtuozu Gidonu Krēmeru, Baltijas valstu jauno izpildītājmākslinieku kamerorķestra “KREMERATA BALTICA dibinātāju.  Tā ir iespēja iepazīties ar vijolnieka saknēm un latviešu skolotājiem, ar domām par mūziķa uzdevumiem un domu biedriem pasaules mūsdienu mūzikā.Gidons Krēmers koncertē visur plašajā pasaulē, pārzin daudzas valodas, bet filmā savas domas  pauž  latviski un lepojas, ka ir rīdzinieks.

18.00
Portretfilmu programma “MŪSU GARĪGĀS VIRSOTNES”
“Krišjānis Barons”
”Māris Liepa”
“Raimonds Pauls”
”Ceturtā dimensija”( Ojārs Vācietis)
“Imants Ziedonis’. Portrets locījumos”
”Džemma”
 “Neglītais pīlēns-cilvēka bērns” (ekstravagantais mākslas dumpinieks Andris Grīnbergs)

Pirms seansiem tikšanās ar režisori LAIMU ŽURGINU.
Filmas latviešu valodā ar angļu subtitriem

               
Internetā - http:// www.bezrindas.lv/lv/kino