Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

19. un 20. janvārī plkst. 17.30
21; 22; 23. janvārī plkst. 18.30


ZAGLĒNI
Shoplifters / Manbiki kazoku


Režisors:  Hirokazu Kore-eda
Lomās: Lily Franky, Sakura Andô, Mavvu Matsuoka

Žanrs: Krimināldrāma

Valsts: Japāna  2018
Filmas garums: 2h 01 min
Līdz 16+  g.v. – neiesakām


Iedvesmojoša un atmiņā paliekoša drāma par laimi visnelaimīgākajos apstākļos, kad trūcīga, bet saticīga ģimene pieņem Tokijas bargajā salā atrastu meitenīti. Viņu dienas aizrit itin laimīgi, līdz notiek negadījums, cits pēc cita atklājas daudz noslēpumu un izrādās, ka ciešās saites, kuras saista tuviniekus, sabiedrības acīs ir vien noziegums.
Kore-eda Hirokadzu – viens no Japānas talantīgākajiem un starptautiski atzītākajiem filmu veidotājiem – ir bijis biežs viesis Kannu kinofestivālā, kur par šo filmu ieguva Zelta palmas zaru. Visi režisora uzņemtie darbi sniedz iespēju uz brīdi patverties no savas dzīves un vienlaikus saskatīt tajā patiesi būtisko. Pasaule kā sarežģīta, skumja un nāves apdvesta telpa, tomēr šķietami nenozīmīgi mirkļi savieno cilvēkus un iegulst atmiņā uz mūžu.

Līdz Rīgas kinoteātriem nonākusi 2018. gada Kannu festivāla uzvarētāja – viena no gada labākajām filmām Zaglēni. Japāņu režisors Hirokadzu Koreeda ir pazīstams kā niansētu drāmu autors, kura filmu pamattēma ir ģimenes attiecības. Arī šis ir vēstījums par ģimeni, tikai šī ir pavisam īpaša ģimene – tie ir cilvēki, kuri radījuši ģimenes ligzdu kā patvērumu un glābiņu gan sev, gan adoptētajiem (šajā gadījumā – nozagtajiem) bērniem. Lieliska iespēja no jauna iepazīt Japānas kino piedāvājumu, jo šīs valsts filmas Latvijā parādās reti.
Dita Rietuma ''Diena''


Filma saņēmusi Palme d’Or (Cannes Film Festival)
Shortlistē uz Oskaru nomināciju par labāko ārzemju filmu
Filma japāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.


IMDB