Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī un ievērojot ieteikumus no 15. marta atceļam visus pasākumus kinoteātrī Ksuns/Kinogalerija. LĪDZ TURPMĀKAM PAZIŅOJUMAM IR SLĒGTS.

VIŠEGRADAS GRUPAS VALSTU FILMU DIENAS

12.novembrī plkst. 17.00 (Čehija)
Koļa
Čehija, 1996.g. Komēdija, drāma, 101 min.
Režisors: Jans Svjerāks
Viena no Čehijas filmām, kas saņēmusi Oskara balvu kā gada labākā filma svešvalodā.
"Koļa" ir stāsts par vīru pusmūžā, kurš spēlē čellu bēru ceremonijās krematorijā un laiku pa laikam satiekas ar dažādām sievietēm. Viņš ir rūdīts vecpuisis, kuram pastāvīgi ir parādi, jo pārāk lielus izdevumus rada viņa mātes lauku māja. Lai piepelnītos viņš nodarbojas ar uzrakstu atjaunošanu uz kapu plāksnēm. Un tad pazīstams kapracis viņam piedāvā "darījumu" - fiktīvas laulības ar kādu sievieti no Krievijas, kurai nepieciešama Čehoslovākijas pilsonība, jo viņa ne pārāk alkst atgriezties savā dzimtenē. Sākotnēji Luka (tā sauc galveno varoni) atsakās, taču tad viņam PATIEŠĀM savajagās naudu, un viņš piedāvājumu pieņem. Viss būtu labi, ja vien jaunā sieva pēc dažām dienām neaizmuktu vēl tālāk - uz Rietumvāciju. Tas Lukam rada divas nepatīkamas sekas - pirmkārt, gaidāmas nopietnas pārrunas ar policiju, otrkārt...Kolja. Proti, sieviete atstājusi savu piecgadīgo dēlēnu. Sākumā bērns paliek pie savas tantes, taču viņa nomirst un vecpuiša Lukas gādībā nonāk bērns, kas rada problēmas, jo viņam nav nekādas pieredzes saskarsmē ar bērniem, turklāt Kolja nerunā čehiski, bet Luka – krieviski.

12.novembrī plkst. 19.30 (Ungārija)
Vienmēr dzīvi
Ungārija, 1993.g. Komēdija, drāma, 95. min.
Režisors: Roberts Koltai
Filma tiks demonstrēta ungāru valodā ar subtitriem angļu un latviešu valodā
Filmas režisors un galvenās lomas atveidotājs ir Ungārijā populārais aktieris Roberts Koltai. Filmas darbība notiek sešdesmitajos gados sociālistiskajā Ungārijā. Filmas galvenais varonis ir “šeftmanis” tēvocis Ģusi, kurš ceļojot pa reģioniem un pārdodot koka pakaramos, iepazīstina savu brāļa dēlu ar dzīvi, kādu to pazīst pats. Tēvoča Ģusi kaislība ir zirgu sacīkstes un sievietes, un tā brāļa dēls nonāk hipodromā, kā arī iegūst savu pirmo pieredzi ar sievieti, ko viņam noorganizē tēvocis. Filmas sižeta pamatā ir notikumi no paša R. Koltai autobiogrāfijas, kad viņš jaunībā ceļoja kopā ar savu tēvoci.

13.novembrī plkst. 17.00 (Polija)
Kingsize
Reżisors: Juljušs Machuļskis
Polija, 1987. komēdija, fantāzija, 104 min
Lomās: Jaceks Hmeļņiks, Ježijs Štūrs, Katažina Figura, Macejs Kozlovskis
Filmas darbība notiek vēlīnā komunistu valdīšanas laikā Polijā, izdomātā rūķu karaļvalstī ar nosaukumu Skapjzeme, kas ir paslēpta dziļi pazemē zem Kvartārās ģeoloģijas pētniecības institūta. Tā ir alegorija par komunistu režīmu, tāpēc antikomunistiski noskaņotā sabiedrība filmu uzņēma ar lielu entuziasmu. “Kingsajz” uzņemšanā izmantoti scenogrāfa Januša Sosnovska izgatavotie milzīgie rekvizīti un priekšmeti, kuri parāda atšķirības starp mazo cilvēku un virszemē dzīvojošo izmantoto lietu lielumu.

13.novembrī plkst. 19.30 (Slovākija)
Voitech
Director: Viktor Csudai
2015, Slovakia, komēdija, 98 min.
Komēdija, kurā dominē stāsts par apmaldījušos četrdesmitgadnieku pilsētvidē. Voiteh piedzīvo pusmūža krīzi. Viņš nekad nav juties nozīmīgs, bet tagad saprot, ka ir pilnībā nekam nederīgs visos iespējamos aspektos. Viņš ir zaudējis sievu, viņš nesatiekas ar ģimeni, septiņus gadus viņš nav ticis paaugstināts amatā un viņam nav draugu. Dzīvei cauri viņa ceļi krustojas ar Lako, savdabīgo taksometra vadītāju. Voiteh nespēj stāties pretī jaunajiem izaicinājumiem, un tas izraisa daudz smieklīgu starpgadījumu. Jo vairāk viņš grib dzīvot normālu dzīvi, jo vairāk kūleņo. Par to, lai Voiteham beidzot paveiktos un izdotos kļūt veiksmīgam, tur īkšķi visi, izņemot viņu pašu.

Filmas orģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

IEEJA BEZ MAKSAS

DRĪZUMĀ