Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KUR SATIEKAS PASAULES
Gräns

Februāris – Eiropas kino mēnesis

Gräns

Režisors: Alī Abāsī
Lomās: Eva Melander, Eero Milonoff, Jörgen Thorsson

Žanrs: drāma, romantika
Valsts: Zviedrija, Dānija 2018
Filmas garums: 1h 50 min
Līdz 16+ g.v. – neiesakām

Tīnai piemīt neiedomājamas spējas sajust citu smaržas - vainas apziņu, kaunu, bailes. Viņa tiek augstu vērtēta savā darbavietā Zviedrijas robežsardzē, jo bieži aiztur noziedzniekus. Privātajā dzīvē Tīna nav laimīga – nepievilcīgā āriene un savādā rēta muguras lejasdaļā raisa jautājumus par viņas īsto dabu, un viņa īsti neiederas sabiedrībā. Kāds noslēpumains svešinieks modina viņā ko iepriekš neapjaustu. Ziemeļu mitoloģijas un šausmu filmu elementi filmā ievijas mūsdienu sociālajā reālismā un neparastā mīlas stāstā.

2018. gada Kannu kinofestivālā filma saņēmusi balvu “Īpašais skatiens”, šogad nominēta balvai Oscars® kategorijā “Grims”.

Filma zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Neprātīga, dulla un talantīga Zviedrijas un Dānijas kopražojuma filma, kuru kopš pirmizrādes pērnā gada Kannu kinofestivālā zināju ar nosaukumu Robeža/ Border. Filmas izplatītāji Latvijā to ir pārdēvējuši par Kur satiekas pasaules – lai tā būtu... Filmā patiešām satiekas dažādas pasaules – tā, kurā dzīvojam mēs un ar asu ožu apveltītā smagnējā muitas darbiniece Tīna (satriecoša glītās aktrises Ēvas Melanderes pārtapšana), un arī cita pasaule. Tā otrā ir teiksmu un pasaku pasaule, ar kuru Tīnai ir vistiešākā saistība. Filma – pārsteigums un provokācija.
Dita Rietuma /Diena/

IMDB