Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

BALTA, BALTA DIENA
Hvítur, hvítur dagur

A White, White Day

Režisors: Hlynur Palmason
Lomas: Lomas: Ingvar Sigurdsson, Ída Mekkín Hlynsdóttir, Hilmir Snær Guðnason

Žanrs: Drāma
Valsts: Islande, Dānija, Zviedrija 2019
Garums: 109 min.
Lidz 12+ neiesakam

Nomaļā Islandes mazpilsētā dzīvo Ingimundurs – tēvs, vectēvs, atvaļināts policists un atraitnis. Laika plūdums neremdina sēras, kas viņu savalgojušas pēc sievas traģiskās nāves. Turklāt kāds nejauši uziets pavediens rada aizdomas par iepriekš nenojaustu nodevību. Vēlme noskaidrot patiesību kļūst par apdraudējumu sev pašam un tuvākajiem.

Vizuāli un emocionāli spēcīgs stāsts par mīlestību, šaubām, skumjām, sirdsapziņu, naidu un atriebību. Filmas nosaukums ir atsauce uz senu islandiešu ticējumu – kad baltas debesis saplūst ar sniegotām ārēm, mirušie var sazināties ar dzīvajiem. Režisora un mākslinieka Hlinura Palmasona (Ziemas brāļi, 2017) otrajai pilnmetrāžas spēlfilmai mūziku radījis starptautiski atzītais britu komponists Edmunds Finiss.

Režisors, kas debitēja ar vizuāli izteiksmīgo filmu Ziemas brāļi, šoreiz fokusējas uz personāžu pārdzīvojumiem, ne formas eksperimentu. Balto dienu fenomens te kalpojis kā katalizators zaudējuma izsāpēšanai.

Filma islandiešu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

IMDB