Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Robežu gūstā

“Robežas? Es nekad neesmu tādas sastapis. Bet esmu dzirdējis, ka tādas eksistē dažu cilvēku prātos”
- Tūrs Heijerdāls

Mēdz teikt, ka trakajiem pieder pasaule. Es esmu Harijs Sils, esmu ceļotājs un esmu bijis vairāk nekā 100 valstīs. Kas man liek doties ceļā? Tie jauni piedzīvojumi un nezināmais. Tās ir jaunas emocijas un spilgti mirkļi. Autoekspedīcijās kopā ar mūsu “ugunsdzēsējiem” veikti vairāk kā 100 000 kilometru un pabūts piecos kontinentos, 51 pasaules valstī. Šis Ginesa rekorda cienīgais veikums, droši vien, ilgi paliks Latvijas auto ceļotāju nepārspēts. Ceļošanu ar smagajiem un ugunsdzēsējiem aizsāka mans draugs Valdis Brants, bet es turpināju iesākto. 2009. gadā viens no ugunsdzēsējiem iestrēga uz Ķīnas un Vjetnamas robežas. Filma “Robežu gūstā” ir par to, kā mēs viņu pēc astoņiem gadiem atvedām atpakaļ mājās. Jo savējos mēs nepametam un ekspedīcija ir pabeigta tikai tad, kad visi ir atgriezušies mājās.

Viens no lielākajiem un neprognozējamākajiem piedzīvojumiem mūžā. Ar veciem ugunsdzēsēju auto apbraukt pusi pasaules. Esam bijuši 51 valstī un veikuši vairāk kā 110 tūkstošus kilometru. Pieci kontinenti un piecas dažādas ekspedīcijas, cauri Tibetai uz Latīņameriku un prom uz Āfriku līdz pat Keiptaunai un, visbeidzot, uz Austrāliju.

Šķiet mūs nevarēs apturēt nekas, līdz viss beidzas negaidīti. Mūsu ugunsdzēsēji tika nobloķēti uz Ķīnas un Vjetnamas robežas. Ekspedīcija un auto iestrēgst Vjetnamā, vienā no visgrūtāk šķērsojamiem robežpunktiem pasaulē. Ekspedīcijas dalībnieki atgriežas Latvijā.

Pamest kādu, kas jau kļuvis par ģimenes locekli, nevar, jo savējos mēs nepametam. Pēc gandrīz astoņiem gadiem no Latvijas dodas glābšanas ekspedīcija ar mērķi ugunsdzēsēju nogādāt atpakaļ mājās. Šī tiek nosaukta par ugunsdzēsēja glābšanas operāciju...


Montāžas režija: Laura Rožkalne-Ozola un Toms Krauklis
Scenārijs: Sandijs Semjonovs
Operators: Jānis Indriks
Mūzika: Jānis Strapcāns (Three Penguins)
Producenti: Sandijs Semjonovs un Harijs Sils
Ekspedīciju organizatori: Valdis Brants un Harijs Sils

Studija: Scuba Films, fon Films un VFS Films
Izplatīšana: kinoprojekts "Spektrs"

Filma latviešu valodā.