Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

TESLA

Režisors: Michael Almereyda
Lomas: Eve Hewson, Ethan Hawke, Hannah Gross, Kyle MacLachlan, Ebon Moss-Bachrach

Žanrs: Drāma, Biogrāfija
Valsts: Lielbritanija, ASV 2020
Filmas garums: 1h 42 min
Lidz 12 g.v. – neiesakam

Šī filma ir stāsts par nežēlīgu cīņu par novatoriskajām idejām, kuras mainījušas cilvēces nākotni. Neskaidrie, sarežģītie, intrigu un neprāta pilnie N. Teslas zinātniskie eksperimenti, saikne ar biznesmeni T. Edisonu un fiziķi Dž. Vestinghausu vēl vairāk stiprināja viņa ambiciozo nākotnes redzējumu.
Blakus pievilcīgajam zinātniekam arvien ir skaistas sievietes, arī šarmantā francūziete – skatuves primadonna Sāra Bernāra. Lai gan N. Tesla laiku pa laikam ļāvās sieviešu valdzinājumam, viņš uzskatīja, ka tuvība traucētu zinātnieka darbā. Daudzas sievietes meklēja ceļu uz viņa sirdi, bet tikai finanšu magnāta meitai Annai Morganai izdevās diezgan ilgi palikt N. Teslas dzīvē. Visu šo laiku viņa centās ne vien kļūt par viņa draugu, bet arī mierinātāju.
Režisora Maikla Almereidas ideja radīt filmu par divdesmitā gadsimta diženāko izgudrotāju brieda 35 gadus. Veltījis daudz laika N. Teslas zinātnisko izgudrojumu analīzei, režisors filmā meistarīgi ataino intriģējošas viņa personības iezīmes – neprātīgo aizraušanos ar zinātni, maniakālo tieksmi pēc tīrības, milzīgo miega badu, fenomenālo fotogrāfisko atmiņu, lielisko humora izjūtu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

IMDB