Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

MANHATTAN SHORT 2022

Latvijā jau desmito reizi norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls.

MANHATTAN SHORT ir unikāls pasākums. Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par labākajām pasaules īsfilmām. Kino skatītāji Latvijā un visā pasaulē kļūst par kinokritiķiem. Skatītāju balsojums tiek nosūtīts uz MANHATTAN SHORT galveno mītni, un uzvarētājs tiks paziņots 2022. gada 3. oktobrī ceremonijā Ņujorkā.

Pirms Manhetenas īsfilmu festivāla programmas tiks demonstrēta Latvijas jauniešu īsfilmu konkursa uzvarētāja ekranizējums.
“Festivāls ir kļuvis par tradicionālu Latvijas kino sastāvdaļu,” stāsta festivāla organizators Latvijā, kino režisors Staņislavs Tokalovs, “un šogad mēs sarīkojām arī savu “mazo” - Latvijas jauno kino veidotāju konkursu,kura uzvarētāja filmu demostrēsim pirms Manhattan Short 2022. gada programmas, tādejādi dodot iespēju mūsu jauniešiem parādīt savus darbus plašākai auditorijai un motivējot radīt savus oriģināldarbus.”

Šogad MANHATTAN SHORT programmā redzēsim filmas no astoņām valstīm: Skotijas, Čehijas un Slovākijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas un Libānas, kā arī pa divām filmām no Francijas un ASV. Finālisti pārstāv labākās īsfilmas no 868 pieteikumiem no 70 valstīm.

Dons VS Zibens
Rež.: Big Red Button, Skotija
Skotijas finālistu filmā “Dons VS Zibens” galvenajā lomā redzēsim slaveno aktieri Pīteru Mullanu, kurš zināms pēc Netflix populārā seriālā “Mežonīgo Rietumu pasaule”. Dons vēlas klusu lauku dzīvi Skotijas augstienes laukos, bet diemžēl Visums viņam sarūpē zibenīgus plānus.

Mīlu tevi, tēti
Rež.: Diana Cam Van Nguyen, Čehija un Slovākija
Sieviete atrod vēstules, kuras tēvs viņai rakstīja no cietuma. Viņa nolemj tēvam uzrakstīt, uzticot papīram visu, ko nespēja pateikt vārdos. Režisore dalās ar savu personīgo stāstu.

Glābiet bites!
Rež.: Čārlijs Švāns, ASV
Kad šausminošs negadījums padara šķiršanos vēl dramatiskāki, pāris nolemj atcelt domstarpības, lai glābtu sevi.

Ārstēšana
Rež.: Alvaro Carmona, Spānija
Klīnika piedāvā plikgalvainiem vīriešiem drošu veidu, kā atjaunot matus... ja vien jūs apmierina viena pretrunīga, bet neatdalāma blakusparādība.

Brīvais kritiens
Rež.: Emmanuel Tenenbaum, Francija
Šīs trilleris tapis, iedvesmojoties no Londonas biržas māklera patiesa stāsta par 11. Septembra notikumiem Ņujorkā. Īsfilma “Brīvais kritiens” ir balstīta uz fragmenta no holandiešu rakstnieka Jorisa Lujendika grāmatas “Peldēšana ar haizivīm”. Caur šo stāstu mēs varam mazliet labāk redzēt, kā darbojas finansiālā pasaule un paskatīties uz pasaules līmeņa notikumu no cita skatu punkta.

Fetišs
Rež.: Rhian Williams, ASV
Vienas nakts sakars iegūst neseksīgu pavērsienu, kad nākamajā rītā brokastīs atklājas fetišisma nianses. Komēdija “Sekss un liepilsēta” noskaņā.

Brīvības peldētājs
Rež.: Olīvija Mārtina Makgvaira, Austrālija un Francija
Dokumentāla īsfilma tapusi pandēmijas laikā. Vīrieša stāsts par bīstamo ceļu no Ķīnas uz Honkongu atgādina par viņa mazmeitas tieksmi pēc brīvības ārpus pilsētas, kas kādreiz tika uzskatīta par patvērumu.

Sega
Rež.: Teppo Airaksinen, Somija
Labāko 10 īsfilmu starpā ir 2020. gada Manhetenas īsfilmu festivāla bronzas medaļas ieguvēja jaunais darbs. Ziema, 1939.gads, Somija. Desmit gadu vecai meitenei jāatnes pienu savam brālim. Briesmas, kas ir bīstamākas par plānu ledu. Filmas “Sega” pamatā ir patiess stāsts, kas noticis ar scenārista vecmāmiņu Otrā pasaules kara laikā.

Warsha
Rež.: Dania Bdair, Francija un Libāna
Beirutas būvstrādnieks brīvprātīgi veic bīstamu darbu objektā. Stāsts ir par grūtību pārvarēšanu un vēlmi brīvi elpot līdzīgi, kā tas ir Libānā pašreizējā sociāli politiskajā un ekonomiskajā situācijā.

Lielais zaļais
Rež.: Laurenco Massoni, Francija
Īssfilma par vides jautājumiem. Par cilvēku un dabas attiecībām. Par koku, kas var sniegt miera sajūtu. Mežizstrādes nometnes īpašniece pēkšņi atrod sevi iestrēgusi kokā bez kāpnēm un bez signāla mobilajā tālrunī.

Oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Festivālu Latvijā rīko kino režisors Staņislavs Tokalovs. Festivāls notiek ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas Domes atbalstu. Informatīvi pasākumu atbalsta radio SWH un SWH+.

Mājas lapa

Facebook

DRĪZUMĀ

19.07. Piektdiena 18.10
20.07. Sestdiena 18.10
21.07. Svētdiena 18.10
23.07. Otrdiena 20.30
24.07. Trešdiena 20.30
Ak, Parīze!
Paradis Paris
19.07. Piektdiena 20.10
20.07. Sestdiena 20.10
21.07. Svētdiena 20.10
23.07. Otrdiena 18.10
24.07. Trešdiena 18.10
Aizved mani uz Mēnesi
Fly Me to the Moon
22.07. Pirmdiena 18.30
25.07. Ceturtdiena 18.30
Vēlmju grāmata
La chambre des merveilles
22.07. Pirmdiena 20.20
25.07. Ceturtdiena 20.20
HIMERA
La chimera