Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

DZĪVS

Rīgā četru gadu laikā jaunieši uzņem dokumentālu filmu par senioriem

Sestdien, 26. novembrī kinoteātrī “K.Suns” notiks jauniešu veidotās dokumentālās filmas par senioriem “Dzīvs” pirmizrāde. Filma veidota četru gadu laikā sabiedrības integrācijas projekta ietvaros. Uz pirmizrādi tiek aicināts ikviens interesents, kam nav vienaldzīgi gados veci cilvēki, jauniešu radošā darbība un filmu māksla. Ieeja – brīva.

Jau kopš 2019. gada Rīgas jaunieši piedalās projekta “Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu” īstenošanā. Projekts jauniešu vidū popularizē lietderīgu laika pavadīšanu, nodrošinot jauniešiem iespēju gūt dzīvei nepieciešamas prasmes, zināšanas, komunicēt ar citiem jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Jauniešiem tā ir iespēja arī gūt iemaņas sociālajā darbā, veidot līdzcietīgu attieksmi un sniegt atbalstu senioriem.

Projekta īstenošana un filmas veidošanas process notika režisora Staņislavs Tokalova vadībā. Sākumā jauniešiem tika sniegtas teorētiskas un praktiskas pamatzināšanas par filmu veidošanu, S.Tokalovs konsultēja un vadīja arī filmas praktisko uzņemšanas gaitu – tikšanās ar senioriem, intervijas, filmēšanu, montāžu.

“Mūsu sabiedrībā gados veci cilvēki bieži ir kā “atstumtie”, un sabiedrībai, tajā skaitā, jauniešiem nav intereses par šo sabiedrības daļu un informācijas par vajadzībām. Bieži vecam cilvēkam ir svarīgi vienkārši ar kādu parunāt, un arī viņiem ir savas vēlmes un sapņi. Šajā projektā viņu ieguldījums ir jauniešu pasaules skatījuma, vērtību formēšanā, saskarsmes iemaņu apgūšanā” stāsta S.Tokalovs, “to mēs arī centāmies sasniegt, mēģinot savienot šīs it kā tik tālās divas paaudzes caur komunikāciju un filmu mākslu.”

Šogad projektā piedalījās 50 jauniešu un ap 100 senioru, četru gadu laikā – kopumā ap 200 jauniešu un vairāk kā 400 senioru. Jaunieši tikās ar senioriem sociālajos aprūpes centros un apmeklēja savas vecmāmiņas un vectētiņus.

Rezultāts – 31 minūti gara dokumentālā filma “Dzīvs” par senioru dzīvi, atmiņām, sapņiem, to īstenošanu. Filmas dalībnieki un “aktieri” ir paši seniori. No viņu stāstiem izveidotā kinolente nebija pašmērķis – filmas veidošanas process deva senioriem iespēju radoši un lietderīgi pavadīt laiku, satikties ar citiem cilvēkiem, komunicēt, gūt iespaidus, integrēties sabiedrībā, kas šiem cilvēkiem ir īpaši aktuāli, it sevišķi, ja viņi ir vientuļi vai guloši.

Uzņemto filmu plānots izrādīt plašai sabiedrībai: bērniem, jauniešiem, veciem cilvēkiem un visiem interesentiem, rīkojot arī interaktīvus pasākumus ar filmas dalībnieku piedalīšanos. Pēc pirmizrādes filma dosies arī uz skolām un sociālajiem aprūpes centriem.

Filmas pirmizrāde:
26. novembrī plkst. 15.30 kinoteātrī “K.Suns”, Elizabetes ielā 83/85.
Pirmizrādēs piedalīsies gan filmas varoņi – seniori, gan veidotāji – jaunieši.
Uz pirmizrādēm tiek aicināti mediju pārstāvji, jaunieši, seniori un visi interesenti. 

Filma “Dzīvs” ir veidota projekta “Radošu pasākumu cikls Rīgas senioriem ar filmas uzņemšanu” ietvaros, kas tiek realizēts Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Projektu īsteno NVO “Pūks un draugi.”

 

Ieeja – brīva.

Facebook

DRĪZUMĀ

24.05. Piektdiena 18.20
25.05. Sestdiena 18.00
27.05. Pirmdiena 16.30
26.05. Svētdiena 15.50
28.05. Otrdiena 18.20
30.05. Ceturtdiena 17.10
VĒL BŪS RĪTDIENA
24.05. Piektdiena 20.30
25.05. Sestdiena 16.00
28.05. Otrdiena 20.30
29.05. Trešdiena 18.30
MŪZIKA
25.05. Sestdiena 14.00
26.05. Svētdiena 14.00
GĀRFILDS
The Garfield Movie
30.05. Ceturtdiena 19.20
Zaļā robeža.
Zielona granica