Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

21. kinoforums „Un Vārds tapa filma”

 

Svētdien, 28.04.

plkst. 15.00 –
Salauztais klusums / Broken Silence
Wolfgang Panzer, 1995, Šveice, 116’
Kartēziešu mūks Frīds Adelfi dodas uz Indonēziju, lai sameklētu klostera īpašnieci un pagarinātu īres līgumu. Pēc 25 gadu klusēšanas Frīds saskaras ar dzīvi un cilvēkiem. Pirms atgriešanās klosterī viņš izsūdz grēkus kādam Ņujorkas mācītājam. Bikts epizode it kā ierāmē šo autsaidera un mūsdienu pasaules konfrontāciju. Es nešaubos par Dievu, bet es šaubos par sevi, saka mūks..Filma uzņemta ar video Hi-8 kameru, tādēļ ikdienas ainas jaunajā Deli, svētajā Gangas upē vai nepazīstamas pilsētas ielās rada patiesi dokumentālu iespaidu.

17.30
Mērijas ceļojums
Kristīne Želve, 2018, 80’
Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju gleznām un priekšmetiem. Jauna sieviete Mērija Grīnberga kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar šīm mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācija dārgumus centās izvest, padomju okupācija atveda atpakaļ, bet Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Pateicības vietā par paveikto Mērija tiek atlaista no darba muzejā, bija spiesta strādāt rūpnīcā, un visu turpmāko dzīvi tiek turēta aizdomās. .
Lielā Kristapa īpašā balva.
Tikšanās ar režisori un aktrisēm.

19.30 Filma pēc skatītāju izvēles.

IEEJA PAR ZIEDOJUMIEM.