Elizabetes iela 83/85, Rīga
Tālrunis: +371 29231633
ksuns@kinogalerija.lv

IZRAĒLAS FILMU DIENAS


20. oktobris
Pirmizrāde
19.00     
OPERĀCIJA ’’KĀZAS    ’’
Mivtza Chatuna
Izraēla /Latvija
dokumentālā filma, 63 min.
Režisore: Anata Zalmansone-Kuzņecova
Ļeņingrada. 1970. gads. Operācija “Kāzas” ir viens no dramatiskākajiem un svarīgākajiem notikumiem padomju ebreju kopienā. Jaunu cilvēku – ebreju disidentu – grupa izplāno lidmašīnas aizdzīšanu, lai aizbēgtu no PSRS, taču VDK viņus notver un arestē burtiski uz lidmašīnas trapa pakāpieniem. Daži tiek nosūtīti uz gulagu, bet  dažiem iesaistītajiem tiek piespriests augstākais soda mērs. Šis incidents izprovocēja starptautisku “šaha spēli” starp PSRS un Rietumu pasauli. Pēc 45 gadiem: Anata Zalmansone-Kuzņecova nodod atklātībā vēstījumu par saviem vecākiem. Rietumu pasaulē viņi ir varoņi, bet Krievijā – joprojām teroristi.      

 
21. oktobris
15.30     
STRAUSA SINDROMS
Tziporey Hol
detektīvkomēdija, 105 min.
Režisors: Amirs I. Volfs
Upē tiek atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē: holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties uz savu cienījamo vecumu, viņš ir gana pievilcīgs un izmanto savu acīmredzamo šarmu, lai savaldzinātu atraitnes. Intriģējošā un aizraujošā filmā pagātne savijas ar tagadni, un līdz pat pēdējam mirklim jūs nesapratīsiet, kurā laika nogrieznī esat un kāds būs gala iznākums.


22. oktobris
15.30
MOTIVACIJA "0"
Efes beyahasei enosh
komēdijdrāma, 101 min.
Režisore: Talija Lavī
Savdabīgs, ass, dažkārt melna humora caurvīts, bet pārsvarā līdz asarām smejams gabals par jaunu armijnieču ikdienas dzīvi nomaļā Izraēlas tuksneša postenī. Talijas Lavī spožā debija detalizēti atklāj triju jaunu sieviešu cīņu par varu. Viņu darba gaitas atšķiras, bet īsti ko darīt nav nevienai.  Garlaikotās personāla nodaļas darbinieces – labākās draudzenes Zohara  un Dafija – pavada savu laiku, spēlējot videospēles, dziedot popdziesmas, niekojoties ar kancelejas piederumiem un sapņojot par Telavivu. Savukārt viņu virsniece Rama visiem spēkiem cenšas veidot nozīmīgu militāro karjeru. Šī izraēliešu filma noteikti ir atmiņā paliekošo komēdiju sarakstā.     

      
23. oktobris
19.00
DARBASPĒKS
Manpower
drāma, 85 min.
Režisors: Noams Kaplans
Meirs Koens ir policists, kurš nopelna knapai iztikai. Viņa jaunais darba uzdevums deportēt Āfrikas migrantu strādniekus no Izraēlas “pēc viņu pašu brīvas gribas” atklāj skarbo patiesību, ka ārvalstnieki nav vienīgie, kam šai valstī īsti nav nākotnes. Citas sižeta līnijas savijas ar paša Meira dzīvesstāstu: izraēliešu–filipīniešu zēns, kurš cīnās par atzīšanu; taksists, kura bērni pārceļas uz dzīvi attālā valstī, un kāds veterāns – migrantu strādnieks, kurš ir spiests pieņemt lēmumu doties prom vai slēpties, līdz nepatikšanas beidzas.


24. oktobris
19.00
PIECAS STUNDAS NO PARĪZES
Hamesh Shaot me Pariz
drāma, 90 min.
Režisors: Leonīds Prudovskis
Viņi satiekas kādā Telavivas nomalē, kur lielākoties dzīvo vienkāršie darbaļaudis.
Viņš ir Izraēlas iedzimtais. Viņa – emigrante no Krievijas.
Viņš ir taksists. Viņa – mūzikas skolotāja.  
Viņam nav nekādu mērķu. Viņa no savējiem  ir atteikusies jau sen, sen.
Viņam ir bail lidot. Viņai ir jālido prom.
Kādam no viņiem ir jāizdara grūta izvēle. Vai viņiem ir izredzes palikt kopā?